Kontaktujte nás: 774 449 921 | info@centrumestetiky.cz

MartA K. , 37 let, 172 cm, 79 kg

 

Pracuji jako učitelka v mateřské školce, sama mám dvě děti-13 a 8 let. S váhou jsem  nemívala nikdy problémy, v prvním těhotenství  jsem přibrala 13 kg a po porodu šla kila sama dolů, do půl roku jsem měla svou předtěhotenskou váhu zpět. Ve druhém těhotenství  jsem přibrala celkem 15 kg a nikdy se mi již nepodařilo se zbavit 5 kg, které zůstaly navíc. 

Poslední dva roky navíc pomalu ale jistě moje váha plíživě narůstá. Myslím si, že se nijak nepřejídám, jím normálně, docela pravidelně  jako každý. .. Bohužel mám ráda sladké, ve školce děti mívají např. pudink nebo sušenky a to s nimi ráda dámJ, ale jde jen o malé porce. Jsem aktivní, s dětmi chodíme rádi na výlety do přírody nebo na kolo, ale pravidelně necvičím, nemám na to čas. Protože nechci dopadnout jako moje  dýchavičná tchýně, která je pro mě se svými 110 kg odstrašujícím případem, rozhodla jsem se poradit se výživovým poradcem, jak na to.

Paní Bláhová mě na první schůzce udělala rozbor a zjistila, že se mi tuk ukládá nejvíce v oblasti břicha, kde je právě nejvyšší riziko zdravotních komplikací. Navíc vyšel najevo nedostatek svaloviny také na břiše a zádech, proto mě ta záda asi tak bolíJ. Rozebrali jsme spolu dost podrobně co a kdy jím a piju.

Za týden jsem si šla pro jídelníček a zásady, které budu dodržovat. Jídelníček mi  vyhoval, byl složený z jednoduchých běžných jídel, které mám ráda  a  jejich příprava mi zabrala vždy jen chvilku, navíc jídla mohla jíst celá rodina. Naučila jsem se různé kombinace a hlavně se dozvěděla, kdy co jíst a zhruba v jakém množství. Hlad jsem vůbec neměla, dokonce se mi zdálo, že toho snad jím více než dřív, jen jinou skladbu potravin. Moje třináctiletá dcera se ke mně postupně přidalaJ a tak hubneme spolu.

Také jsem začala s dětmi  chodit jednou týdně  plavat-oni se spolu vyřádí a já si dám pokaždé 20 bazénů.

Po měsíci jsem měla kontrolní měření,  které dopadlo dobře, i když vím, že jsem občas hřešila:-) - shodila jsem dvě a půl  kila tuku a to právě na břiše, kde to nejvíc potřebuju. Svalovina zůstala na svém místě, neubyla žádná,  ale k tomu aby se na jejím množství odrazilo mé plavání, musím ještě pár bazénů dát….

Cítím se o moc lépe než dřív, mám daleko víc energie a chuti do života. Největší radost mi udělalo, když jsem si koupila o číslo menší kalhoty než dřív.  Asi jsem mohla ještě počkat, protože kila jdou stále dolů-za chvíli mi asi budou taky velké….:-).

Za měsíc jdu zase „na kontrolní měření“, tak uvidíme:-). Lituju jen toho, že jsem se k hubnutí nerozhoupala už dávno…….nic to není.