Kontaktujte nás: 774 449 921 | info@centrumestetiky.cz

Tomáš, 10 let, 155cm, 63 kg 

 

Můj syn Tomáš je silný po svém tátovi. Když se narodil, měl 4,5 kg-pořízek. Dětská doktorka nás nutí něco dělat s váhou, tak jsem se rozhodla navštívit s ním odborníka na výživu. Sama asi vím, kde děláme největší chyby - Tomáš miluje sladké a já mu ho nedokážu odepřít.  Našla jsem si na internetu paní Bláhovou a objednali jsme se na konzultaci.

Při měření se ukázalo, že má Tomáš na svou výšku a věk 14 kg tuku navíc! Když jsem popsala celodenní synovu stravu, paní Bláhová mi vysvětlila, že je v ní moc málo bílkovin, které Tomáš pro svůj vývoj nejvíc potřebuje. Líbilo se mi, že do rozhovoru zapojila i syna, ptala se ho co má rád a vysvětlovala mu, proč to pro něj není dobré. Já mu to sice říkám doma taky, ale mě vůbec neposlouchá.

Doma mě pak mile překvapilo, že syn skutečně začal spolupracovat, sám si vybíral dobrovolně ke svačině jogurty místo sladkých piškotů a tyčinek, protože to „ říkala ta paní“.

Nechtěla bych, aby se Tomášovi časem  spolužáci smáli, a tak když měl za měsíc dole tři kila, byla jsem moc ráda.  Myslím si, že když se naučí jíst správně jako dítě, bude mít v dospělosti o hodně méně starostí.